Spływy Kajakowe we Wrześniu

Spływy kajakowe we wrześniu czy warto?


Wrzesień najczęściej kojarzony jest z końcówką sezonu. Wiele wypożyczalni kajaków, restauracji, hoteli jest cały czas w pełni aktywna. Zatem jest to doskonała okazja by wykorzystać ostatnie ciepłe dni i cieszyć się promieniami słońca w tak cudownym miejscu jakim jest Krutyń. Wrzesień jest ostatnim ciepłym miesiącem ze stabilną pogodą także nigdy nie wiemy co czeka nas na miejscu pod względem obłożenia ośrodków wypoczynkowych. Niektórzy zostawiają tą przyjemną wrześniową aurę na przyjemne spędzenie końcówki lata na urlopie. Inni natomiast zostawiają już wrześniowe dni na pracę lecz korzystają z ciepłych wrześniowych weekendów na relaks i zabawę poza domem.

Spływy kajakowe we wrześniu warmia mazury krutyń
Wrześniowe spływy kajakowe w Krutyni. Krutynia spływy kajakowe we wrześniu Warmia Mazury


Wrześniowe spływy kajakowe


Wrzesień jest świetnym miesiącem na spływy kajakowe, gdyż stabilna pogoda zapewnia doskonałe warunki na wodzie. Ustaje porywisty wiat więc najczęściej jesteśmy niesieni przyjemnym nurtem rzeki. Nie zaskoczą nas ulewy czy burze, gdyż stabilna temperatura sprzyja doskonałym warunkom pogodowym. Udając się na spływ kajakowy pod koniec lata odkrywamy przyrodę na nowo. Przepływając Mazurskim Parkiem Krajobrazowym widzimy zupełnie inne zachowanie zwierząt i przyrody. Warto odkryć faunę i florę o każdej porze roku, gdyż można zachwycić się tymi zjawiskami na nowo. W końcówce września podczas spływu kajakowe możemy zaobserwować jeszcze więcej barw w naturze. Soczysta zieleń rzeki Krutynia zamienia się na wzorzyste jaskrawe złoto. Poranne mgły nadają niesamowitego charakteru. Przy zbliżającej się zimie przyroda nabiera coraz więcej spokoju. Każda pora ma swój urok, o każdej porze roku przyroda w Krutyni wygląda inaczej. Warto odkryć Warmię i Mazury w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym, gdyż Parki Krajobrazowe, obszary chronione, przyroda, rzeki i jeziora można obserwować z zupełnie innej perspektywy.

wrzesniowe splywy kajakowe krutyn wypozyczalnia


Wrzesień przedłużeniem lata


Wrzesień jest świetną okazją do ostatnich imprez integracyjnych, w końcu czeka nas kilka miesięcy krótszych dni, zimna i jesienno-zimowa chandra. Warto poczuć ten ostatni raz promienie słońca i zaczerpnąć relaksu w tak cudownym miejscu jakim jest Krutyń.

wrzesniowe splywy kajakowe krutyn


Całoroczne spływy kajakowe


A co tam wrzesień! Czerpmy z wakacji, póki można i delektujmy się sprzyjającą aurą cały czas. Sezon wakacyjny się wydłuża coraz więcej ośrodków jest otwartych nawet w październiku. Wszystko zależy od pogody, a ta jak dotąd przyjemnie zaskakuje obdarowując nas coraz większą ilością ciepłych dni. We wrześniu warto złapać ostatnie promienie słońca, zakosztować obcowania z naturą, wodą i zielenią. Cieszmy się tym i dokazujmy póki jest ku temu czas.

Dodaj komentarz