Nowy Bon Turystyczny 2.0

Nowy Bon Turystyczny 2.0

Nowa edycja programu turystycznego, czy to Bon Turystyczny 2023, Bon Turystyczny 2.0, czy też Nowy Bon Turystyczny, jest niemal pewna, niezależnie od nazwy. Spekuluje się jednak nad datą i formą tego świadczenia. Wiceminister sportu i turystyki zadeklarował kontynuację programu.

Nowy bon turystyczny 2.0
Nowa forma bonu turystycznego 2023. Jaka forma i jak uzyskać nowy bon turystyczny 2.0

Bon Turystyczny ogromy sukces

Poprzednia edycja Bonu Turystycznego odniosła ogromny sukces. Nic więc dziwnego, że wciąż pojawiają się pytania o jego wznowienie na zbliżające się wakacje. Bon turystyczny był dostępny od 1 sierpnia 2020 roku do końca marca 2023 roku. Stanowił jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 500 złotych na każde dziecko, a dla dzieci z niepełnosprawnością kwota ta wynosiła 1000 złotych. Bon można było wykorzystać na opłacenie usług hotelowych lub udział w imprezach turystycznych w Polsce. Program ten zdobył ogromną popularność, przynosząc korzyści zarówno branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku pandemii COVID-19, jak i rodzicom. Według danych ZUS dotyczących programu Polski Bon Turystyczny, w okresie od 1 sierpnia 2020 roku do 31 marca 2023 roku przeprowadzono ponad 5,5 miliona transakcji o łącznej wartości niemal 3,2 miliarda złotych. Oznacza to, że Polacy wykorzystali 95% dostępnych środków na rozrywkę z tego programu.

Będzie Bon Turystyczny 2023, ale nie w dotychczasowej formie

Wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy, w rozmowie z PAP przyznał, że obecnie nie ma możliwości przeznaczenia 4 miliardów złotych na takie wsparcie i na pewno nie będzie kontynuacji tego programu. Jednakże, w jego resorcie trwają prace nad inną formą wsparcia dla polskiej turystyki i rodzin. Obecnie rozważane jest rozwiązanie, w którym program obejmowałby letnie miesiące, a na każde dziecko przysługiwałaby jeszcze wyższa kwota świadczenia. Mogłoby to wynosić 800 lub 1000 złotych w ramach bonu, ale jeśli rodzice zdecydują się skorzystać z tego wsparcia, nie będą jednocześnie otrzymywać wypłat z programu 500 plus w przewidzianym okresie.

Jeszcze większe dopłaty w Bonie Turystycznym

Dodatkowo, według informacji podanych przez kancelarię premiera, środki Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) zostaną zwiększone dzięki najnowszemu porozumieniu. Zwiększenie tych środków, zgodnie z informacjami przekazanymi przez kancelarię premiera, przyniesie korzyści dla większej liczby pracowników. Najnowsze porozumienie oznacza, że większa liczba osób będzie mogła skorzystać z dodatkowych świadczeń socjalnych związanych z wakacjami. Rodziny otrzymają większe wsparcie finansowe, które pozwoli im zrealizować swoje plany urlopowe i poprawi jakość ich wypoczynku. To zwiększenie środków przyczyni się do ożywienia sektora turystycznego i lokalnej gospodarki, ponieważ więcej osób będzie miało możliwość skorzystania z tego wsparcia.

Niezależnie od nazwy, Bon Turystyczny w nowej edycji zostanie wprowadzony. Poprzednia edycja programu odniosła ogromny sukces, generując miliony transakcji i wspierając branżę turystyczną oraz rodziny. Obecnie trwają prace nad inną formą wsparcia, która może obejmować letnie miesiące i większe kwoty świadczenia na każde dziecko. Dodatkowo, zwiększenie środków Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych przyniesie korzyści dla większej liczby pracowników i przyczyni się do ożywienia sektora turystycznego oraz lokalnej gospodarki.

Dodaj komentarz