Rodzinny Spływ Kajakowy z Dziećmi

Rodzinny Spływ Kajakowy z Dziećmi

Spływy kajakowe są świetną zabawą dla całej rodziny. Do najpopularniejszych szlaków kajakowych należy oczywiście trasa rzeki Krutyni i jest ona najbardziej przyjazna rodzinnym eskapadom. Jej spokojny nurt idealnie nadaje się na spływy nawet z małym dzieckiem. Krutyń jest bardzo spokojną rzeką z licznymi płyciznami, które pozwalają na bezpieczne wyjście z kajaka. Jest to o tyle istotne, gdyż nie musimy szukać pomostów, albo trawiastych przystani, wystarczy podpłynąć do brzegu i siup wyskoczyć z kajaka. Umożliwia to bezpiecznie oporządzenie nawet najmniejszego bobasa. Dla starszych dzieci niesamowitą atrakcją na Krutyni będzie również to, że wzdłuż trasy rozlokowane są liczne restauracje, bary i przystanie, dzięki czemu można nie tylko rozprostować nogi, można również zjeść coś smacznego i lokalnego. Liczne przerwy urozmaicają rozrywkę i sprawiają, że spływ na łonie natury będzie jeszcze przyjemniejszy.

Spływ kajakowy z dzieckiem na mazurach krutynia
Spływ kajakowy z małym dzieckiem. Czy z niemowlakiem można na spływ kajakowy?

Krutyń i jej okolice są pełne atrakcji, także wybranie się w ten rejon Warmii i Mazur sprawi, że cała rodzina przeżyje niesamowite przygody. Rzeka Krutynia co roku kusi masę turystów swoim cudownym i urokliwym krajobrazem. Rzeka przepływa przez Mazurki Park Krajobrazowy, także ten widok nie może równać się z niczym innym. Kajakarstwo jest cudowną formą spędzania czasu dla całej rodziny, a rzeka Krutynia jest idealnym miejscem dla małych debiutantów chcących skosztować tej formy spędzania czasu na wodnych rozrywkach.

Dlaczego Krutynia jest tak świetną rzeką do rodzinnego kajakarstwa?

Łagodny nurt Krutyni sprawia, że na kajaki można wybrać się już z kilkulatkiem. Przy dobraniu odpowiedniego odcinka rzeki możemy wybrać krótką i urokliwą trasę, gdzie najmłodsi będą mogli skosztować kajakarskiej zabawy. Odpowiednie odcinki Krutyni obfitują w malownicze obrazy, ale i wiele atrakcji. Przy starszych dzieciach można wybrać bardziej porywiste odcinki, dzięki czemu wyzwanie będzie przynosiło jeszcze większe emocje. Rzeka Krutynia przyciąga swoją różnorodnością tras świeżo upieczonych rodziców, jak i wygi, które nie mogą już nadążyć za najmłodszymi. Można wybrać się na szybki popołudniowy spływ, weekendową zabawę czy nawet na kilkudniową podróż przez najbardziej dzikie zakątki tego cudownego miejsca. Przy dłuższych trasach można skorzystać z noclegów, grillów, ognisk, restauracji czy zorganizowanej zabawy dla dużych i małych.

Spływ Kajakowy z Małym Dzieckiem

Spływy kajakowe to świetna rodzinna rozrywka i już kilkulatek jest fantastycznym kompanem podczas spływu kajakowego. Spływy obfitują w wiele okazji do zdjęć i filmików także warto napomknąć w tym momencie o bezpieczeństwie. Tak! Zabezpieczenie sprzętów to bardzo ważna sprawa, ale jeszcze ważniejszą jest bezpieczeństwo nasze i naszych najmłodszych. W tym świetnie sprawdza się kamizelka, kapok, dzięki której każda zabawa będzie bezpieczna. Każda kamizelka, kapok ma odpowiednie rozmiary, także łatwo dobrać odpowiednio wygodny egzemplarz dopasowany do wzrostu dziecka. Ryzyko sprowadza się jedynie do nierównej opalenizny, ale chyba możemy przełknąć ten mankament kosztem bezpieczeństwa na wodzie. Kamizelka jest nieodzownym akcesorium podczas spływu kajakowego, gdyż nawet jeżeli nie zamierzacie szaleć na wodzie, ktoś może zrobić to za was. Bezpieczeństwo na wodzie to podstawa udanej zabawy. Turystyka kajakowa z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Miastowi pragnący zaznać kajakarskiej rozrywki często wyrwani z codziennych obowiązków i natłoku stresu oddają się beztroskiej rozrywce na wodzie. Odstresowując się mogą nieźle szaleć narażając siebie jak i ludzi dookoła. Imprezy firmowe sprowadzają osoby, które mogą chcieć popisać się przed kolegami z pracy więc każdy wie z czym to się wiąże. Nie zawsze możemy uniknąć tej konfrontacji na wodzie, także warto się przygotować na okazjonalną wzburzoną wodę czy nieroztropnego kajakarza wpływającego prosto w nasz kajak. Warto wspomnieć, że większość kajaków jest niezatapialna ze względu na materiał z którego są wykonane jak i specjalne szczelne przegrody wypełnione powietrzem, które w razie przewrotki utrzymują je na powierzchni. My dbamy o każdy detal, abyś mógł czuć się bezpiecznie i komfortowo. Odpowiednia konstrukcja kapoka, kamizelki w przypadku wywrotki utrzymuje odpowiednią pozycję kajakarza w wodzie, gdzie głowa będzie zawsze nad powierzchnią wody. Dlatego nie ma co obawiać się takich sytuacji, lecz przezorny jest zawsze bezpieczniejszy i pewniejszy na wodze.

Od ilu lat dziecko może wziąć udział w spływie kajakowym?

Nie ma sztywnych przepisów dotyczących minimalnego wieku jakie musi spełniać dziecko by wziąć udział w spływie kajakowym. Każdy wiek będzie odpowiedni, gdy rodzice będą odpowiedzialni. Na wielu spływach można zaobserwować wiele niemowlaków, także przygodę z kajakami można rozpoczynać w każdym wieku. Skoro nie ma ustalonych przedziałów wiekowych będziemy musieli zdać się na własne doświadczenie związane z kajakami. Trzeba zorientować się jakie rodzaje spływów są organizowane przez wypożyczalnię sprzętu wodnego lub organizatora spływów. W przypadku dłuższego zorganizowanego spływu warto zapytać się organizatora w jakim przedziale wiekowym są pozostali uczestnicy spływu. Jeżeli jest tam sporo rodzin z dziećmi wówczas mamy pewność, że będzie to odprężający i krajoznawczy wypoczynek. Spływ taki będzie również obfitować w wiele przystanków, więc znajdziemy czas na wszystkie czynności związane z dbaniem o komfort naszych milusińskich. Przed dłuższym i zorganizowanym spływem można również skorzystać z czegoś krótszego by upewnić się, że dziecko będzie dobrze reagowało na kamizelkę, przestrzeń, otoczenie wody czy nawet bujanie podczas pływania kajakiem.

Kajak dla dziecka. Najwygodniejsze kajaki dla Dzieci

Każda wypożyczalnia kajaków obfituje w wiele modeli kajaków, które swoją budową są dostosowane do różnego rodzaju rozrywki. Spływ z dzieckiem musi być przede wszystkim bezpieczny, dlatego warto wybrać kajak o szerokim dnie. Tego typu kajaki są tak stabilne, że nawet największy urwis będzie pod pełną kontrolą swojego opiekuna. Przy wyborze odpowiedniego kajaka do spływu z dzieckiem pomoże odpowiednio wykwalifikowana kadra, która przerabiała już wszystkie tematy związane z zabawą na wodzie. Wiemy, że dzieci nie lubią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, dlatego warto dobierać kajaki z szerokimi i wygodnymi siedzeniami. Niewygodna pozycja to chyba ostatnia rzecz jakiej chcemy uświadczyć na spływie kajakowym, który ma być odprężający. Najlepszym kajakiem do spływu z dzieckiem będzie kajak szeroki i dosyć wysoko osadzony. Kajaki takie są mniej zwrotne, ale gwarantują bardzo solidną pozycję i stabilizację nawet podczas mocniejszych fal. Istotnym jest również wybór kajaka pod względem ilości płynących. Mamy do wyboru kajaki jedynki, dwójki, trójki czy też czwórki. W zależności od konfiguracji, w której chcemy się znaleźć możemy wybrać kajak trzyosobowy i umieścić naszą pociechę po środku, dzięki czemu będziemy mieli nad nią pełną kontrolę.

Spływy kajakowe dla dzieci jako cenna lekcja

Spośród wielu rozrywek jakie można uprawiać z dziećmi, spływy kajakowe na łonie natury są jedną z najciekawszych i najczęściej wybieranych form rozrywki w ostatnim czasie. Jest to nieoceniona okazja do poznania fauny i flory najcudowniejszych zakątków Warmii i Mazur. Dzieciaki poznając przyrodę bawią się wyśmienicie, obserwując nurt rzeki, wszelkie ryby i roślinność widzianą pod powierzchnią wody, szukając kolorowych ptaków, wypatrując sarny, lisy czy zające. Jest to niesamowita okazja do poszerzania świadomości ekologicznej czy budowania samodzielności. Warto zaznaczyć, że spływy kajakowe mają niesamowity walor edukacyjny, dlatego jest to tak często wybierana forma spędzania czasu przez szkoły. Wszelkie obozy szkolne, grupowe wycieczki, zorganizowane wycieczki szkolne skupiają się właśnie na spływach kajakowych. Edukacja poprzez zabawę. Szkolne i zorganizowane spływy kajakowe budują przyjaźnie, uczą samodzielności, a nabyte umiejętności i doświadczania pomagają w radzeniu sobie z wyzwaniami w codziennym życiu.

Dodaj komentarz