EnglishPolskiDeutsch

contact

Oferta dla dzieci

Oferta dla grup

Zapraszamy do Restauracji Krutyńskiej

Serdecznie zapraszamy do naszej Restauracji Krutyńskiej. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy dwie obszerne sale mogące pomieścić łącznie 200 osób. Ponadto zapraszamy na taras na którym znajduje się 100 kolejnych miejsc. Naszą restaurację wyróżnia ogrodzenie z kamienia łupanego oraz wiejski styl wystroju.


Naszym klientom oferujemy DARMOWE POLE BIWAKOWE
nad rzeką Krutynią.

Krutyń to znana miejscowość wypoczynkowa nad rzeką Krutyń wśród lasów Puszczy Piskiej. Jako kurort zasłynęła już w okresie międzywojennym. Wielką atrakcją Krutyń są spływy łodziami na "pych", znane już na początku XX wieku. Stanica myśliwska wybudowana około 1500 roku, a następnie zameczek myśliwski zapoczątkowały rozwój osadnictwa nad górną Krutynią i osady Krutyń. O bogatych dziejach wsi o okolicy świadczą pozostałości z czasów dwóch ostatnich stuleci: młyn w Krutyńskim Piecku z mała elektrownią wodną z końca XIX wieku, ruiny papierami, a w Krutyni pojunkerskie zabudowania z mazurską ornamentyką ceglaną, drewniane budownictwo z końca XIX wieku â€" stodoła mazurska, w której znajduję się muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego i zabytkowe chałupy. Sąsiednie wsie: Gałkowo, Wojnowo, Kadzidłowo założyli w latach 30. XIX wieku staroobrzędowcy, osadnicy rosyjscy. Okolice Krutyni słyną z uroków rzeki Krutyni, "czarcich jeziorek" z pływającymi wysepkami, pomników i rezerwatów przyrody. Krutyńskiej Plaży nad jeziorem Mokrym, lasów obfitujących w grzyby i możliwości wędkowania w pobliskich jeziorach.

Z Krutyni prowadzą ścieżki przyrodnicze, trasy rowerowe, na których można zapoznać się z przyrodą Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

W Wojnowie zwiedzić można klasztor i molennę staroobrzędowców oraz cerkiew prawosławną. W Kadzidłowe można zapoznać się z mazurskimi zabytkami w Osadzie Kulturowej lub zwiedzić Park Dzikich Zwierząt. Można także wybrać się na przejażdżkę konną z pobliskiej stadniny w Gałkowie po okolicznych lasach.

Więcej informacji na stronie Restauracji: http://www.restauracjakrutynska.pl
More in this category: Nocleg »